Korunové dluhopisy

04. Duben 2017

Nerad páchám samostatná dílka, ale nadzvedla mne diskuze k článku Ivo Valenty , který kritizuje likvidaci tržnic /m.j./ díky EET. Protože jsem po celou dobu existence bolševika trpěl nejrůznější křivdy a zákazy, jsem na to alergický. Pokusím se proto jako OSVČ znalý systému daní některé lži, které se pravidelně opakují v diskuzích uvést do souladu se skutečností. Rovnou řeknu, že neviním nikoho z lidí, kteří se radují ze vzniku EET z neznalosti či hlouposti, oni pouze papoušk...ují politiky ANO, KSČ a ČSSD.
Takže zaprvé. Skutečně v našem státě utíkají miliardové částky neplacením daní a to konkrétně daně ze zisku, sociálního a zdravotního pojištění. Jedna se o až 500 nejbohatších lidí, kteří si pomocí tzv. korunových dluhopisů zřídili doživotní daňový ráj.
Jak jistě víte, v čele toho stojí pan Babiš, který je kryje. Pro informaci - každý OSVČ, který z podnikového účtu vezme peníze, zaplatí 50% státu, pravě tak jako každý zaměstnavatel za každou korunu, kterou zaplatí zaměstnanci odvede jednu korunu státu. Těch 500 bohatých neodvede ani haléř! Pan Babiš tak čerpá pro soukromou potřebu 90 miliónů ročně.
Zadruhé. Zbytečnost EET pro živnostníky spočívá v tom, že cca do jednoho miliónu tržby /rok po odečtení nakladů, odečitatelnych položek jako péče o děti a pod. tzv. ze zakona nic neplatí. Tak proč to politici prosazují, pokud tím nechtějí zakrýt vlastní "čerpáni"?
Zatřetí. Z roku na rok za pana Babiše skokově narostlo odnášení peněz do zahraničí. Papaláši tvrdí, že to jsou dividendy, tj. že to jsou peníze plynoucí z rozdílení čistého zisku po zaplacení všech daní. Tvrdím, že to není možné. Nárust o 60 miliard z roku na rok soucasně s nástupem pana Bab.nemůže pocházet z nárustu čistého zisku podniků se zahraniční účasti. Trvam na tom, že se musí prověřit, kolik miliard pochází z korunových dluhopisů. Je tady jasná časová souvislost.
Porovnejte si prosím objemy v miliardách které unikají typickou kriminalitou bílých límečků /500 lidí/ s objemy, které by možná mohlo přinést trápení statisíců lidí díky EET.
 
Fratišek Tomášek